Realizace 3 nádrží nepropojených vzájemně a sloužící jako přečerpávací

Jedna z našich nejnáročnějších realizací. Byla jedna stávají nádrž venku před vnitroblokem, nádrž Eco 3300 l jsme dávali jako záchytnou ke spodní části bloku do písmene "U" a další do vnitrobloku do pojezdu. Ve spodní části u Eco 3300 se nacházel potok a spodní voda, inženýrské sítě, které jsme obnažili ručně, kořeny stromů starších 100 let a další "vychytávky". Umístění nádrže ve vnitrobloku Atlanta 7000, která slouží jako centrální zásobárna celého systému pro případ sucha, bylo komplikované pískovcovo - štěrkovým podložím, které se neustále sypalo a činilo velké potíže. Na zvážení už byla i pažící technika. Systém fungoval, tak že první 3300l menší nádrž zachytávala vodu z cca 180 m2 střech a byla stále plná, nádrž ve vnitrobloku 7 m3 zachytávala cca 200 m2 střech a sloužila pro samozávlahu, zálivku a přečerpávací pro venkovní nádrž, která zachytávala také 150 m2 střech. Při nedostatku vody ve venkovní nádrži si dočerpala pomocí plováku z nádrže 7m3 a pokud měla málo nádrž 7m3, tak si dočerpala z 3 m2. Měl být zachován, co největší potenciál pro období sucha, což se také podařilo.

Komplet na klíč, včetně výkopu, likvidace zeminy, zemních prací, dopravy a práce : rozpočet 260.000 Kč - dotace 55.000 Kč =205.000 Kč.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení