Čistička odpadních vod Solid Clair Quick 4 EO - BEZ ŽÁDNÉ BETONÁŽE - pro 4 osoby

Kód: 815
Novinka Tip
Značka: GeraTec
90 990 Kč 75 198,35 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
3.8.2024

Plně automatická biologická čistička odpadních vod clAir® s procesem SBR - účinná technologie pro důkladné čištění

Pokud se nemůžete připojit na veřejnou kanalizaci pak je vaším řešením plně biologická čistírna odpadních vod Solid clAir®. Využijte tisíckrát osvědčený proces SBR s našimi kompletními systémy.

Naše clAir® Quick malé čistírny odpadních vod fungují plně biologicky podle osvědčeného principu SBR (Sequencing Batch Reactor). V tomto procesu se surová odpadní voda dočasně ukládá a přivádí do biologického čištění ve fázích. Systém pracuje s měnícími se hladinami vody a pro celý proces čištění vyžaduje pouze 2 komory. Všechny potřebné čerpací procesy se provádějí pomocí zvedáků stlačeného vzduchu (mamutí čerpadla) bez použití pohyblivých součástí v odpadní vodě.

 

 SBR, kdy oba procesy – biologické čištění i separace mikroorganismů probíhají v jedné nádrži. Toho lze s výhodou využít zejména u domovních čistíren.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozměr : Délka 2396 x šířka 1630 x výška 2040 mm, váha 290 Kg, užitný objem 3700l.

!!ČOV je pojezdová bez betonáže vozidlem do 12t!!

Výhoda této ČOV oproti klasické je, že čas jste schopni provézt realizaci včetně výkopu, připojení a spuštění za jeden den.

JEDNODUCHÝ NÁVOD K INSTALACI, kterou zvládne opravdu každý. Vykopete jámu, usadíte na upěchované štěrkové podloží na kulaté zrno frakce 4-16 mm, jímku postupně zavodňujete a zasypáváte bez použití mechanizace a to minimálně do dvou třetin a MÁTE HOTOVO! Připojíte odpad z domu a přepad z nádrže.

ČOV pracuje se dvěma komorami. První komora slouží k akumulaci přitékajících odpadních vod a dále jako vstupní usazovací nádrž hrubých nečistot a kalojem. Z této komory je předčištěná odpadní voda postupně přečerpávána do komory SBR reaktoru. V SBR reaktoru dochází k biologickému čištění pomocí nitrifikace a denitrifikace. Po vyčištění jsou z SBR  reaktory vyčištěné vody vyčerpány do odtokové části a přebytečné kaly zpět do kalového prostoru – první komory.

Odpadní voda je provzdušňována a míchána. Provzdušňování se provádí pomocí provzdušňovacích jemnobublinných elementů. Tyto elementy jsou zásobovány tlakovým vzduchem vyráběným pomocí dmychadla uloženého v rozvaděči mimo objekt ČOV.

Provzdušňování a aktivovaný kal se v SBR reaktoru gravitačně usazuje. Voda v SBR reaktoru tak dosáhne rozdělení na horní část, kde je zóna s vyčištěnou vodou, a spodní část s usazeným aktivovaným kalem. Biologický vyčištěná voda je pomocí mamutky odtahována do odtoku. Speciální konstrukce mamutky zabraňuje nasátí případného plovoucího kalu. Minimální úroveň hladiny se nastaví automaticky.

Po skončení výše uvedneého pokračuje režim ČOV opět od kroku prvního. Během dne se obvykle uskuteční 4 výše uvedené cykly. Je však možné i individuální nastavení délky jednotlivých kroků a počet cyklů za den.

 

 

Náš kompletní systém vám nabízí mnoho výhod:

  • Čistírna odpadních vod ve velikostech pro 4 obyvatele (3700 l), 6 obyvatel (4900 l) a 8 obyvatel (6500 l)
  • Osvědčení o zkoušce MFPA se schválením CE podle DIN 12566-3
  • Kompletní systémy se skládají z dvoukomorového septiku s přepážkou dělící komory - extrémně odolné proti nárazům a trvale těsné
  • Předem sestavený systém SBR solid clAir® se zvedákem stlačeného vzduchu a ventilací membránovou trubicí
  • Schválení DiBt pro drenážní třídu C a drenážní třídu D
  • včetně řídicího systému SBR s řízením Hollmann, předem namontovaného v rozvaděči pro venkovní instalaci
  • včetně pístového kompresoru Nitto Kohki LA 80
  • Včetně sady připojovacích hadic 4 x 10 m, barevně odlišených pro snadnou instalaci
  • Bezpečný provoz, protože v nádrži nejsou žádné pohyblivé části

Doplňkové parametry

Kategorie: Čiststičky odpadních vod pro domácnost - SAMONOSNÉ BEZ NUTNOSTI BETONÁŽE
Záruka: 50 let
Hmotnost: 290 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.