Jak fungují nádrže na dešťovou vodu a jaké mají výhody?

Nádrže na dešťovou vodu jsou skvělým zařízením, které dokáže uchovávat dešťovou vodu po dlouhou dobu a následně ji opět čerpat jako užitkovou vodu na pozemek i domácnost. Její funkce je ale spoustě lidí nejasná. A proto vám dnes přinášíme krátké otázky a odpovědi, formou klasického článku.

Jak se dostává voda do systému nádrže

Voda se do nádrže na vodu dostává klasickými vstupními kanálky, jako je tomu u víceméně všech dostupných druhů nádrží. Na povrchu mohou být různá absorpční tělesa na místech, kde se jinak voda hodně sdružuje, nebo může do nádrže vést rovnou cesta z okapů a dalších podobných cest. Celý systém je poté citlivě vyspádovaný tak, aby voda do nádrže dotekla samočinně bez jakékoliv pomoci dalších mechanismů.

Je v nádrži voda v bezpečí?

Během své ceny do nádrže se voda čistí od druhých nečistot. Nemělo by se tak do nádrže dostat maximum nečistot jako mohou být kupříkladu listy či větší části trávy a rostlin. Rozhodně ale nepočítejte s tím, že nádrže na dešťovou vodu budou obsahovat pitnou, čistou vodu. Voda která je v nádrží uložená, je vhodná opravdu jen na užitkové účely.

Jak dochází k užívání vody?

Vodu můžete pochopitelně i manuálně nabírat. Každá nádrž má totiž z povrchu přístupový poklop, kterým se jednoduše dostanete do jejího hlavního prostoru. Tím můžete třeba i kontrolovat míru naplnění nádrže na dešťovou vodu.

Systémy nádrží na dešťovou vodu, jsou ale většinou vybaveny čerpadlem. Čerpadla mohou mít různou sílu a podle toho se liší i jejich použitelnost. Menší síla čerpadla postačí například v moment, kdy vodu užíváte jen ke splachování WC. Naopak silnější výkon čerpadla oceníte v moment, kdy používáte vodu na kropení pozemku. Čerpadla jsou přímo napojená na nádrž a jako jedna z mála součástí systému, jsou vyvedeny na povrch.Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení